Powtórki w meczach piłki nożnej – czy to ma sens?

| Kwiecień 28, 2018 | 0 Comments

Od niedawna w niektórych meczach piłki nożnej mamy powtórki. Czy jest to dobre rozwiązanie i nie zepsuje nam widowiska? Są przeciwnicy i zwolennicy tego rozwiązania. Zwolennicy mówią, że dzięki temu unikniemy karygodnych błędów sędziów, natomiast przeciwnicy uważają, że wpłynie to gorzej na atrakcyjność meczów. Oczywiście jedni jak i drudzy mają rację.

Zobaczmy mecze chociażby hokeja czy siatkówki, gdzie są powtórki . Czy one nam aż tak bardzo przeszkadzają? Raczej nie, ale w piłce nożnej jest to nowość i ludzie niechętnie chcą zmieniać pewne rzeczy, które są przyjęte od wielu lat. Błędy sędziowskie zostają w pamięci nawet kilkadziesiąt lat, szczególnie w meczach na ważnych imprezach typu Mistrzostwa Świata. Natomiast czy to, że wzięto powtórkę będziemy rozpamiętywać długo? Zapomnimy o tym zaraz po zakończonym spotkaniu. Te kilka minut raczej nie zaważy na tym, że spotkanie będzie się o wiele gorzej oglądać. Świat idzie do przodu, w sporcie widocznie też potrzebne były zmiany, to było do przewidzenia.

Następnym krokiem może być na przykład zniesienie spalonych w meczu lub ich modyfikacja, wszystko w jednym celu – by uatrakcyjnić widowisko.

 

opracowano we współpracy z portalem: www.90minut.tv

Tags: , ,

Category: Piłka w TV

About the Author ()

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *